По-русски
Scotsman

  Льодогенератори Scotsman (Італія, США)
Запити надсилати на sales@scotsman.com.uaПринцип роботи льодогенераторів Scotsman


Льодогенератор Scotsman - це машина, що використовує холодильні технології для заморожування води та перетворення її на шматки льоду різного розміру та форм і з різним відсотком вологості. Холодильна система льодогенератора відбирає тепло від води, що заморожується, і віддає її навколишньому середовищі в циклі стиснення газу та охолодження його до рідкого стану у конденсаторі. Після чого отриманий конденсат кипить або випаровується контрольованим чином, повертаючись у свій початковий стан охолоджуючи та заморожуючи воду через теплообмінну поверхню випарника.

Основні компоненти холодильної системи Scotsman:

 • Компресор: всмоктує, стискає та нагнітає холодоагент при високій температурі та під високим тиском, піднімаючи цим енергію в замкнутому контурі.
 • Конденсатор: місце, де холодоагент конденсується в рідке стан у міру того, як з нього вивільняється тепло та передається довкіллю. Недостатнє відведення тепла через конденсатор призводить до неповної конденсації холодоагенту та зниження ефективності процесу формування льоду.

Терморегулюючий вентиль: розділяє холодильний контур на дві частини: контур високого та низького тиску та регулює витрату рідкого холодоагенту через випарник і відповідно швидкість утворення льоду.

Випарник: місце, де рідкий холодоагент кипить (перетворюючись у газ), видаляючи теплоту з води, яка у свою чергу замерзає та утворюється лід.

Після закінчення формування льоду цикл заморожування завершується і лід відокремлюється від випарника. Відділення льоду може бути виконано різними способами: механічно (примусове виштовхування льоду) або термічно (шляхом гарячої відтайки), коли потік гарячого холодоагенту йде з компресора безпосередньо у випарник, а не в конденсатор. Гарячий газ почне плавити лід, який потім падає в бункер для льоду внаслідок гравітації. В цілях прискорення процесу відокремлення льоду можна використовувати поєднання механічної та термічної дії.

Як працює льодогенератор Scotsman:

 • Гарячий стиснутий холодоагент можна охолодити в конденсаторі потоком навколишнього повітря або води з найближчого джерела водопостачання.
 • Існують два основні параметри, які можуть впливати на продуктивність льодогенератора:
  • Температура навколишнього повітря (при повітряному охолодження конденсатора холодильної машини)
  • Температура води, що подається (впливає як на процес конденсації, так і на кількість льоду, що виробляється)

 • На продуктивність льодогенератора впливають відхилення цих параметрів від нормальних умов. Подбайте про проведення правильного монтажу та пуско-налагоджувальних робіт машини і не забувайте про її регулярний догляд та обслуговування.
 • Конденсатор повітряного охолодження (AS) виглядає зовні як радіатор автомобіля; крізь нього вентилятор проганяє повітря, що охолоджує. Повітря через нього має проходити вільно, тому захисні грати, як і повітряний фільтр конденсатора, потрібно регулярно прочищати від пилу та сміття. Конденсатор розрахований на охолодження повітрям при температурі + 40°C, тому як зростання температури повітря, і ослаблення його потоку призведе до зниження продуктивності машини.
 • Конденсатор водяного охолодження (WS) двотрубного типу. Конструкція складається з двох труб, встановлених одна до одної. Вода проходить внутрішньою трубкою, а холодоагент тече в кільцевий простір між трубами. Така система майже не вимагає догляду та рекомендується для застосування при складних температурні умови.
  Машини з водяним охолодженням конденсатора зазвичай застосовуються там, де нагрівання навколишнього повітря небажане і є джерело води з температурою близько 18-20°C. Перевага надається водяному охолодженню, коли машини вбудовуються в ніші, встановлюються в замкнутих і слабко провітрюваних місцях, при сильній запиленості або для дотримання тиші (водяне охолодження дійсно безшумно).
  Численні переваги конденсаторів з водяним охолодженням слід протиставити підвищений витрата води з усіма наслідками в сенсі витрат на споживання та утилізацію води. У тих місцевостях, де вода сильно мінералізована, рекомендується використання правильно підібраної системи пом'якшення води. За обставин, що перешкоджають вибору машини з водяним охолодженням, ми пропонуємо різні виконання стандартних систем із повітряним охолодженням.
 • Виносний конденсатор (ASR): конденсатор можна встановити на деякій відстані від льодогенератора (зазвичай поза приміщенням). При цьому всередині приміщення відсутній шум та нагрівання повітря.

Льодогенератори Scotsman великої продуктивності можуть виготовлятися у спліт-виконанні: сам льодогенератор знаходиться у приміщенні, а компресорно-конденсаторний агрегат розташовується зовні (поза зоною виробництва льоду). Обидві ці системи гарантують поліпшення роботи льодогенераторів з використанням конденсатора повітряного охолодження в умовах високої температури довкілля.

Головне правило: чистий конденсатор забезпечить більше раціональне використання енергії та більш тривалий термін служби компонентів системи охолодження. Льодогенератори Scotsman серії 6 на лицьовій панелі поряд з вимикачем мають світловий індикатор "Почисти мене!", який попереджає оператора, коли повітряний фільтр конденсатора підлягає очищенню.


© 2024 https://www.scotsman.com.ua